Pet golova Halanda za ubedljivu pobedu Sitija, u četvrtfinale LŠ prošao i Inter

Izvor: Beta, 15.Mar.2023, 00:21

Fudbaleri Mančester sitija i Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su večeras u osmini finala eliminisali Lajpcig, odnosno Porto.Posle 1:1 u prvoj utakmici, Siti je večeras na svom terenu pobedio Lajpcig sa ubedljivih 7:0, a zvezda večeti na Etihadu bio je Erling Haland koji je postigao pet golova.Sve je počelo u 22. minutu kada je Haland bio precizan sa penala, a nakon što je Benjamin Henrih igrao rukom u kaznenom prostoru. Dva minuta kasnije, Kevin de Brujne je sjajno šutirao i pogodio prečku, a Haland je natrčao na odbijenu loptu i glavom je poslao u mrežu.U drugom minutu sudijske nadoknade, Haland je stigao do het-trika, petog ove sezone u svim takmičenjima. Ruben Dijaš je šutirao glavom, loptu je sa gol-linije pokušao da izbaci jedan igrač Lajpciga, ali je Norvežanin ubacio u mrežu.Posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu, Siti je povisio na 4:0 golom Ilkaja Gundogana, nakon čega je u 53. i 57. minutu još dva puta savladao golmana gostujućeg tima za ubedljivih 6:0.Tačku na ovaj meč stavio je Kevin de Brujne u 92. minutu lepim udarcem sa 18 metara.Sa ovih pet golova, Haland je stigao do 33 pogotka na 25 utakmica u Ligi šampiona. Norvežanin je postao ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Finale Lige Šampiona