PL: Remi Čelsija, pobeda Njukasla

Izvor: B92, Fonet, 02.Jan.2011, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čelsija i Aston Vile odigrali su nerešeno 3:3 u jednoj od dve utakmice 21. kola Premijer lige koja je na programu u nedelju.

Drugi meč koji se igra u nedelju, između Vigana i Njukasla, je u toku.

Meč između aktuelnog šampiona Engleske i Aston Vile obeležio je veliki broj preokreta, ali i veliko uzbuđenje u samom finišu susreta, tačnije u poslednjih desetak minuta.

Čelsi, u čijem timu nije bilo srpskog reprezentativca >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Branislava Ivanovića, je poveo u 23. minutu preko Frenka Lamparda, koji je bio siguran sa penala, dok je sa bele tačke 18 minuta kasnije izjednačio Ešli Jang i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Ipak, mreže nisu dugo mirovale na startu cdrugog poluvremena, pošto je Emil Heski doveo Vilu do vođstva od 2:1. Usledio je miran period, bar što se tiče čuvara mreže, ali su u poslednjih desetak minuta na "Stamford Bridžu" viđena tri gola.

Prvo je Didije Drogba u 84. minutu izjednačio na 2:2, dok je pet minuta kasnije kapiten Džon Teri doveo Čelsi do novog vođstva. Slavlje za domaćine, ipak, nije dugo trajalo pošto je Kiran Klark u drugom minutu sudijske nadoknade iznenadio sve na "Stamford bridžu" i doneo svom timu vredan bod na gostovanju u Londonu. S druge strane, aktuelni šampion je propustio priliku da pretekne Totenhem na četvrtom mestu u Premijer ligi.

U poslednjem meču kola Njukasl je slavio na gostovanju Viganu sa 1:0 golom Ameobija u 19. minutu. Tim trijumfom Njukasl je ostao u tako se zadržao u gornjem delu tabele, dok Vigan ima samo dva boda manje od Vulverhemptona, koji zauzima poslednje mesto na tabeli.

Zahvaljujući trijumfom nad Vest Bromvičem Mančester Junajted se zadržao na vrhu tabele sa 41 bodom, ali i dve utakmice manje od gradskog rivala Sitija, koji ima isti broj bodova. Uz Siti u mečevima odigranim u subotu do pobeda su došli Liverpul, Stouk, Sanderlend, Totenjem, Vest Hem i Arsenal.