Njukasl pogurao Everton ka Čempionšipu

Izvor: B92, 27.Apr.2023, 22:43

Fudbaleri Njukasla ubedljivo su slavili kao gosti protiv Evertona (4:1), u meču 33. kola Premijer lige.

"Svrake" su nastavile sa dobrim partijama i stigle su do 62. boda, ali i korak bliže plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone.

Everton za trijumf ne zna šest utakmica i trenutno je pretposlednji sa 28 bodova, dva manje od Notingem Foresta, koji je u mirnoj luci.

Domaće je otvorio Vilson u 28. minutu i taj rezultat je dugo bio na snazi.

Želinton >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u 72. duplirao vođstvo, a Vilson drugim golom u 75. potvrdio pobedu.

Tu kanonadi gostiju nije bilo kraja, pošto je nakon počasnog gola Evertona, koji je postigao Meknil u 80. minutu, Marfi uspeo da se upiše u strelce samo minut kasnije, čime je postavljen konačni rezultat.

U istom terminu, Bornmut je kao gost pobedio Sautempton rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Markus Tavernije u 50. minutu.

Bornmut je 14. sa 36 bodova, dok je Sautempton poslednji sa samo 24 poena.