Izvor: Sportske.net, 30.Jun.2020, 00:01

Nestvarni Mata vodi Hetafe ka Ligi šampiona (video)

Kakav potez!
Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom Alfonso Perezu ekipu Real Sosijedada  rezultatom 2:1 (1:0) u 32. kolu La Lige.
Heroj u pobedi Hetafea bio je neverovatni Haime Mata, koji je postigao oba pogotka, a posebno je lep pobedonosni u samom finišu utakmice, kada je iz gotovo mrtvog ugla kroz noge matirao golmana gostiju.
No, prethodno je Mata u 20. minutu bio precizan sa bele tačke za 1:0, i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.
Tek što je počelo drugo, tačnije u 55. minutu, Adnanu Januzaju ovog puta VAR nije poništio pogodak - 1:1.
I onda, najlepši trenutak na meču, u 83. minutu, Horhe Molina je izveo brzinski aut do svog kolege iz napada, a Mata se neverovatno...