Izvor: Sportski Žurnal, 18.Sep.2013, 13:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nemaš dansko prezime – nema utakmice
Uprava danskog šampiona odlučila je da započne prodaju ulaznica za susrete sa Juventusom, Galatasarajom i Realom, klubovima s kojima će Kopenhagen odmeriti snage u Grupi B Lige šampiona, samo navijačima koji imaju dansko prezime.
(FOTO: AP)
Nije se dugo čekalo na prve tužbe navijača.
– U pitanju je čist rasizam i kršenje zakona i ustava o ljudskim pravima – rekao je za nacionalnu televiziju besni navijač Kašif Asmad.
Čelnici Kopenhagena >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << tvrde da su želeli da izbegnu mešanja navijača i da spreče gostujuće da ulaze na tribine koje su predviđene za domaće navijače.
– Ukoliko osobe sa stranim imenima nemaju iste uslove da kupe ulaznice kao osobe sa danskim imenima, onda nema sumnje da je to diskriminacija prema etničkim manjinama – rekla je pravnica Pia Justesen.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona
Nastavak na Sportski Žurnal...






