Napoli osvojio Berlin, a Real kamenolom VIDEO

Izvor: B92, 24.Okt.2023, 22:56

Napoli osvojio Berlin, a Real "kamenolom" VIDEO

Favoriti iz grupe C Lige šampiona, Real Madrid i Napoli, potvrdili su taj epitet i pobedama na gostujućem terenu zakoračili ka nokaut fazi.

Šampion Serije A je trijumfovao minimalnim rezultatom u Berlinu protiv domaćeg Uniona, koga je ostavio bez ijednog boda posle polovine grupne faze.

Napoli je u prestonici Nemačke slavio golom Đakoma Raspadorija u 65. minutu posle asistencije Hviče Kvarachelije.

Prethodno je, u prvom poluvremenu, Robinu Gosensu poništen >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogodak zbog ofsajda.

U samoj završnici meča njegov imenjak Noke je glavom mogao da donese bod Unionu, ali je za malo promašio cilj.

Real Madrid je zadržao maksimalan učinak u ovoj grupi, pobedom nad Bragom u gostima rezultatom 2:1 (1:0).

"Kraljeve" je u prednost u popularnom "kamenolomu" doveo Rodrigo pogotkom u 16. minutu susreta.

Na 2:0 je povisio Džud Belingem u 61. da bi samo dva minuta kasnije Alvaro Đalo prepolovio zaostatak Brage.

Bilo je neizvesno do samog kraja, jer su Portugalci silno želeli da izjednače, ali nisu uspeli.

Najbolju šansu propustio je Rikardo Orta u 70. minutu kada je izašao u situaciju jedan na jedan sa Kepom Arizabalagom, ali je golman Reala sjajno intervenisao i sačuvao pobedu svom timu.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona