Mitrović približio Al-Hilal polufinalu Lige šampiona VIDEO

Izvor: B92, 05.Mar.2024, 22:19

Fudbaleri Al-Hilala na korak su do plasmana u polufinale Lige šampiona Azije.

Oni su u prvom meču četvrtfinala kao domaćini pobedili Al-Itihad sa 2:0 (2:0) i tako stekli značajnu prednost pred revanš.

Bio je to susret u kojem su u timu Al-Hilala zaigrali i reprezentativci Srbije, Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić.

Mitrović je bio najbolji pojedinac susreta, a postigao je i vodeći gol u 40. minutu iz jedanaesterca.

Prethodno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je sudija pokazao na belu tačku u 37. minutu pošto je Ahmed Hegazi vukao za dres u kaznenom prostoru protivničkog igrača.

U 42. minutu postignut je i konačan rezultat susreta.

Na asistenciju Malkoma strelac za 2:0 bio je Salem Al Davsari.

Da sve bude gore po goste, u 66. minutu isključenje je zaradio vezista Al-Itihada Ngolo Kante.

I pored toga, gosti su propustili dve dobre prilike da ostvare bolji rezultat.

Sergej Milinković-Savić je igrao u dresu Al-Hilala do 85. minuta kada je umesto njega ušao Abdulah Al Hamdan.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona