Izvor: MozzartSport.com, 27.Feb.2021, 21:25

Mihina lekcija Simoneu iz direktnog fudbala, Laciju se drma Liga šampiona (VIDEO)

Skorupski odbranio penal Imobileu, Mbaje i Sansone kaznili Rimljane za lošu partiju - 2:0

Bolonja je poslednjih nedelja zaigrala onako kako želi Siniša Mihajlović i u možda svojoj najboljoj partiji ove sezone srušila Lacio na Renato Dalari. Rimljani su došli u Bolonju poljuljanog samopouzdanja, posle debakla od Bajerna u Ligi šampiona, a večeras je Simone Inzagi dobio lekciju od svog nekadašnjeg saigrača u Nebeskoplavom dresu - 0:2 (0:1).

Bolonja >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je igrala konkretan i direktan fudbal. Dodatno je dobila na energiji zahvaljujući sjajnom Lukasu Skorupskom, koji je odbranio jedanaesterac Ćiru Imobileu u 17. minutu, i povela samo dva minuta kasnije preko Ibrahime Mbajea.

Meč se lomio sve do 64. minuta. Lacio je prividno imao incijativu, ali je Bolonja mogla da duplira prednost već u finišu prvog poluvremena, kada se Skorupskom revanširao Pepe Reina zaustavivši odličan udarac Nikolasa Domingeza.

Bolonja je ozbiljno zapretila i u 57. minutu, posle odličnog soloprodora u 57. minutu, a onda je sedam mintua kasnije pitanje pobednika rešio odlični Nikola Sansone. Desetka Bolonje je krunisala organizovanu akciju domaćina i odličan centartšut Muse Baroua, pa je neodbranjivim volejom matirao Reinu.

Obojica trenera su do kraja meča izvršila veliki broj izmena, što je značajno uticalo na brojne prekide i rastrzanu igru na terenu, što je daleko više odgovaralo, danas mnogo boljem sastavu Siniše Mihajlovića.

Lacio je ušao u problematičnu situaciju, pošto već u utorak dočeku tvrdi Torino, a za vikend gostuje Juventusu. Potpuno rasterećena Bolonja u sredu ide u goste davljeniku Kaljariju, a potom i na noge Napoliju.