Izvor: B92, 27.Feb.2016, 17:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mertezaker: Moramo da zaboravimo Barselonu
Štoper Arsenala Per Mertezaker kaže da njegova ekipa mora da zaboravi neuspeh u Ligi šampiona pred derbi sa Mančester Junajtedom.
'Tobdžije' su poražene u prvom meču osmine finala elitnog takmičenja od Barselone u Londonu (2:0), a u nedelju od 15.05 ih čeka gostovanje na Old Trafordu u 27. kolu Premijer lige.
U prvom delu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone, Arsenal je na Emirejtsu poprilčno lako i ubedljivo savladao velikog rivala (3:0), a Nemac smatra da pristup i ovoga puta mora da bude isti.
"Mislim da smo tada izašli snažno, od prvog minuta, verovali smo u sebe. Oduzimali smo im posed na njihovoj prvoj trećini, a ubrzo zatim ih slomili. Sjajno smo odigrali i stvarno sam bio oduševljen našom reakcijom. Trudili smo se da što brže cirkulišemo s loptom, što nam se na kraju i isplatilo. Sigurno je da će sada utakmica biti drugačija, ali mi moramo da imamo isti pristup", rekao je Mertezaker.
Arsenal trenutno deli drugo mesto na tabeli sa gradskim rivalom Totenhemom, a obe ekipe zaostaju dva boda za vodećim Lester Sitijem.
S druge strane, Junajted se nalazi na petoj poziciji sa 41 bodom, deset manje od narednog rivala.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona, Finale Lige Šampiona







