Liverpulova deca i Salah održavaju san o Ligi šampiona

Izvor: B92, 15.Maj.2023, 22:56

Fudbaleri Liverpula savladali su Lester rezultatom 3:0 u meču 36. kola Premijer lige.

"Lisice" su imali imperativ pobede na "King Pauer stadionu", kako bi zadržali sve u svojim rukama u nastavku borbe za opstanak. Ipak, izgleda da je želja "redsa" za Ligom šampiona prevagnula.

Nije slutilo da će ekipa Jirgena Klopa lako stići do tri boda na gostovanju s obzirom na sporiji početak meča.

Međutim, sve je promenio Kurtis Džons koji je ekspresno stigao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do dva gola. Prvo u 33. minutu, a potom i tri minuta kasnije na asistencije Mohameda Salaha. To je prvi put da je mladi vezista postigao više od jendog gola na utakmici.

Njegov prvi gol je značio da je ovo 12. utakmica u nizu na kojoj je Lester prvi primio gol, što je najduži niz u najjačih pet evropskih liga.

Liverpul je usporio u nastavku, ali i pored toga nije domaći tim uspeo da dođe do utešnog pogotka. Naprotiv, gosti su postigli treći.

Uigrana kombinacija Salaha i Arnolda iz slobodnog udarca u 71. minuta su dovela do prelepog gola desnog beka koji postavlja konačan rezultat.

Time je Egipćanin kompletirao "het-trik" asistencija i stigao do ukupno 10 ove sezone u ligi. Ono što nije jeste da dođe i do 20 gola (treću sezonu uzastopno), a daleko od toga da nije imao priliku, pa čak beležimo i jedan katastrofalan pokušaj kada je bio jedan na jedan sa Iversenom.

Liverpul je sada prišao na bod zaostatka od Mančester junajteda i Njukasla koji drže treće i četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona i imaju i meč zaostatka. Lester je na 19. mestu sa dva boda manje od Evertona koji je prvi iznad crte.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Aston Vilu, dok će Lester na gostovanje Njukaslu.

Premijer liga, 36: kolo: