Izvor: RTS, 05.Jun.2010, 17:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Liverpul u dometu Eriksona
Jedno od zanimljivijih pitanja ovog leta jeste ko će naslediti Rafu Beniteza u Liverpulu i pokušati sa parama "iz zadnjeg džepa" da se ponovo dokopa Lige šampiona. Brojna imena se spominju - Keni Dagliš, Martin Jol, Gus Hidink... A jedno ime se nameće upravi "crvenih" - Sven-Goran Erikson.
Doveden je na klupu "slonova" kako bi napravio uspeh sa jednom od najboljih reprezentacija "crnog" kontinenta, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bez Drogbe pitanje da li će švedski stručnjak Sven-Goran Erikson to uspeti da uradi.
Kako se povredio najbolji fudbaler reprezentacije, i kako je doveden njegov nastup na Mundijalu, selektor Obale Slonovače brže-bolje taba put ka novom poslu, jer nije siguran koliko će se zadržati na sadašnjem.
Upražnjeno mesto na klupi Liverpula Eriksonu deluje veoma primamljivo, pa se Erikson, praktično, ponudio upravi "crvenih".
"Navijam za Liverpul čitav život. To nisam želeo da otkrivam kada sam bio selektor Engleske, jer smatram da ne bi bilo fer", počinje priču Šveđanin.
Erikson je počeo da prati igre "crvenih" još kao dečak u Švedskoj, jer je, prema njegovim rečima, i njegov otac navijao za Liverpul, pa su zajedno vikendom gledali njihove utakmice
"Mečevi Liverpula bili su skoro svake subote, a mi smo gledali i navijali. Bili su moj tim, a od tada se ništa nije promenilo", objašnjava Erikson.
Na početku trenerske karijere, Erikson je posetio klub na Mersisajdu kako bi "pekao zanat", a i imao je od koga da nauči, od fantastičnog Džoa Fagana.
"Sećam se da mi je pokazao Enfild i odveo sa njim u čuvenu sobu za opremu (u kojoj su se održavali sastanci trenera). To je bila velika čast za mene i privilegija, i taj momenat nikada neću zaboraviti", rekao je Erikson.
Kako je sada Liverpul u potrazi za novim trenerom, možda je trenutak da se putevi kluba sa Mersisajda i put švedskog trenera ponovo ukrste. Erikson bi to svakako želeo.
"Ako me pitate da li bih voleo da budem na klupi Liverpula, moj odgovor je da. San svakog trenera je da vodi Liverpul. "Crveni" će uvek imati posebno mesto u mom srcu", rekao je Erikson.
Šveđanin je u bogatoj karijeri, između ostalih timova, vodio i Romu i Lacio, Benfiku, Mančester siti. Nekada najplaćeniji trener na svetu oprobao se i na klupama nacionalnih timova Meksika, Engleske i sada Obale Slonovače.










