Izvor: B92, 19.Maj.2013, 12:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Leonardo: Zadržati Karla prioritet
Sportski direktor Pari Sen žermena Leonardo svim silama želi da zadrži trenera Karla Ančelotija u klubu, ali ne zna da li će se Italijan odlučiti na taj korak.
Spekuliše se da je Ančeloti prvi pik Real Madrida kao zamena za Žozea Murinja sledeće sezone, koji će na leto najverovatnije napustiti "Santjago Bernabeu".
"Situacija je s Karlom je kao s igračem koji ima ponudu na stolu. Uskoro će nas obavestiti šta je odlučio. Iskreno, nemam pojma šta će se desiti", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iskren je Leonardo.
“Želimo da od Pari Sen Žermena napravimo veliki klub, koji će se ravnopravno takmičiti u Ligi šampiona u sledećih 10 godina. Da su Real ili Barsa došli po mene u ovom trenutku, odbio bih ih i ostao u Parizu. Ovde imamo izazov koji ne postoji u drugim klubovima”, rekao je Brazilac.
‘Sveci’ su u subotu savladali Best sa 3:1 u poslednjem kolu francuskog prvenstva i tako stavili tačku na sezonu u kojoj su osvojili titulu posle 17 godina, a Leonardo smatra da bi upravo to trebalo da bude temelj na kome će Ančeloti graditi buduće uspehe.
“Oduvek smo verovali u Karla. Potreban nam je i za klub bi bilo najbolje da ostane. Želimo kontinuitet, tako da je najbolje da nastavimo s njim. On je stvorio nešto i prioritetan nam je”, smatra Leonardo.
“Svi imamo iskušenja, i iako Pari Sen Žermen još nije veliki klub, kod nas postoji izazov koga nema nigde drugde”, dodao je on.
Inače, na utakmici u subotu od kluba i igračke karijere u suzama se oprostio Dejvid Bekam.
Leonardo: "Anćelotijeva budućnost je neizvesna"
Izvor: Sportske.net, 19.Maj.2013
Sportski direktor Pari Sen Žermena Brazilac Leonardo kaže da je situacija oko Karla Anćelotija i dalje pod znakom pitanja.









