Lazović i Luković progurali Zenit

Izvor: B92, 24.Feb.2011, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lazović i Luković "progurali" Zenit

Fudbaleri ruskog šampiona Zenita pobedili su sa 3:1 (1:1) ekipu švajcarskog Jang Bojsa i ukupnim rezultatom 4:3 prošli u osminu finala Lige Evrope.

FoNet

Švajcarci su poveli u Sankt Peterburgu golom Amara Džemala u 21. minutu, a četiri minute pre poluvremena izjednačio je Danko Lazović.

Preokret i pobedu za plasman Zanitu obezbedili su Sergej Semak i Roman Širokov koji je gol postigao na asistenciju Aleksandra Lukovića posle akcije sa Lazovićem.
Zenit će u sledećoj rundi igrati protiv boljeg iz duela u kojem Tvente brani dva gola prednosti protiv drugog ruskog predstavnika Rubina i Kazanja.

Loše je počelo za domaći tim na -9 u Sankt Peterburgu. Tunišanin Amar Džamal je u 21. minutu iskoristio lošu igru odbrane Zenita pa je sa nekoliko metara glavom savladao Malafejeva.

U tom trenutku Švajvarci su imali prednost od dva gola uz izjednačen gol u gostima. Ipak, domaći tim tada je uspostavio svoj ritam igre i na vreme izjednačio.

Četiri minute pre odlaska na odmor Konstantin Zirjanov je pronašao rupu u odbrani gostiju i proigrao Danka Lazovića koji je bio oči u oči sa golmanom Jang Bojsa što nije bio problem za srpskog reprezentativca koji je izjednačio na 1:1.

Golom Lazovića poraslo je samopouzdanje igrača Zenita koji su u nastavku u potpunosti iskoristile "minus" u Sankt Peterburgu i već u sedmom minutu nastavka preokrenuli rezultat na 2:1.

Igor Denisov je proigrao Sergeja Semaka koji je uspeo da savlada Volflija i izjednači ukupan rezultat ovog dvomeča.

Do kraja meča ekipe nisu "čuvale rezultat", svako je tražio svoju šansu za plasman u osminu finala, a u 76. minutu ga je dočekao ipak bolji Zenit.

Posle kombinacije Denisova, Jonova i Danija, akciju su nastavili srpski reprezentativci Lazović i Aleksandra Lukovića koji je dobro ubacio, a Širokov grudiima primio loptu i doneo veliko slavlje promrzlim navijačima.