Lautarov šou, Interov veliki preokret protiv Lacija VIDEO

Izvor: B92, 30.Apr.2023, 14:32

Borba za Ligu šampiona u Seriji A dobija novi zamah.

Inter je u derbiju pobedio Lacio sa 3:1 (0:1) i tako smanjio razliku za drugoplasiranim Rimljanima na svega četiri boda.

Ako j Napoli siguran, za preostala tri mesta bori se još šest ekipa i svakako će u poslednjih šest kola biti uzbudljivo.

Tako je bilo i na "Đuzepe Meaci", Lacio je imao prednost sve do poslednjih 12 minuta kada su nero-azuri sa tri gola napravili veliki preokret.

U timu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz Rima svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić.

Lacio je poveo u 30. minutu preko Felipe Andersona koji je preciznim udarcem sa 14 metara pogodio desni donji ugao.

Luis Alberto je u 60. minutu imao šansu za Lacio, Onana je dobro odbranio, baš kao i šest minuta kasnije na drugoj strani Provedel posle udarca Dimarka.

Ipak, u 78. minutu, na asistenciju Romelua Lukakua, Lautaro Martines je izjednačio na 1:1.

Lukaku je ponovo bio u ulozi asistenta pet minuta kasnije, kada je mrežu Rimljana zatresao Robin Gosens.

U 90. minutu Lautaro je još jednom pokazao da ima osećaj za pravo mesto pred golom protivnika.

Odlično je reagovao posle greške odbrane Lacija i postigao svoj drugi gol na meču za konačnih 3:1.