Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Nov.2020, 22:47

LIGA ŠAMPIONA: Čelsi i Sevilja u sudijskoj nadoknadi do osmine finala (VIDEO)

Sve je poznato u grupi E.

Prve utakmice od 19 časova u 4. kolu Lige šampiona bili su mečevi iz grupe E gde su Čelsi i Sevilja kao gosti stigli do pobede i tri boda u sudijskoj nadoknadi i tako već obezbedili plasman u osminu finala elitngo takmičenja.

Čelsiju je pobedu doneo Olivije Žiru u 91. minutu kada je već izgledalo da će meč biti završen nerešenim rezultatom, a Plavci su na ovom meču išli od sjaja do očaja i nazad. Bolji je bio Čelsi toko >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << celog meča, ali nije to na vreme materjalizovao donekel i zahvaljujući Timo Verneru koji je promašio tri odlične šanse, a upravo je njegov poslednji špromašaj ispravio Žiru. Verner je već u četvrtom minutu promašio neverovatnu šansu, da bi u u 22. minutu Kalum Hadson Odoi dovelo goste u vođstvo. Ren je pretio preko Da Silve u prvom i Girasija i Namsija u drugom poluvremenu, ali je Mendi sve te udarce ukrotio. Ipak u 85. minutu nije mogao ništa posle udarca Girasija glavom, da bi šest minuta kasnije Žiru ipak doneo pobedu Člesiju.

Olivier Giroud puts Chelsea back ahead in the 90th minute to send Chelsea into the #UCL Knockout Stages!

Massive goal. What a header. 🔥 pic.twitter.com/LzsZIiLo5d

— LDN (@LDNFootbalI) November 24, 2020

U Krasnodaru je scenario bio sličan kao u Francuskoj, ali su Andalužani duže trenirali živce svojim navijačima pošto je Munir El Hadadi pogodio za pobedu u 95. minutu, a čitav meč je u igri proveo i reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj. Gosti iz Španije su brzo stigli do vođstva, već u četvrtom minutu kada je povratnik iz Barselone Ivan Rakitić sa neki 16, 17 metara odlično šutirao u sam ćošak i golman domaćina je bio nemoćan. Do velikog odmora nije bilo n mgo uzbuđenja, tek po jedan pokušaj oba tima. Početkom drugog poluvremena Gudelj je naprvio veliku grešku i omogućio Kabeli odličnu priliku, ali je Kunde uz pomoć stative zaustavio njegov pokušaj. De Jong je u 55. minutu iz voleja promašio sa pet metara i Sevilju je minut kasnije stigla kazna pošto je Vanderson pogodio za 1:1. Umesto da napadne, Krasnodaer do kraja meča više nije stvorio priliku za gol, dok je Sevilja pretila i to joj se i isplatilo preko Munira El Hadadija u poslednjim trenucima meča