Kvalifikacije za Ligu šampiona: Kiprani dali šest golova u prvom meču

Izvor: B92, 26.Jul.2023, 21:13

Ekipa srpskih fudbalera Slobodana Uroševića i Veljka Nikolića Aris iz Limasola deklasirala Bate Borisov 6:2 u prvoj utakmici 2. runde kvalifikacija za elitu.

Kiprani su tako napravili džinovski korak ka konačnom cilju, već u prvoj utakmici sa beloruskim šampionom.

Za domaći sastav od starta je utakmicu počeo Veljko Nikolić međutim zamenjen je već na poluvremenu, dok je Urošević čitav meč presedeo na klupi.

Aris je dva gola postigao iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << penala, jednom su gosti sami sebe matirali, a dominaciju su Kiprani potvrdili tokom svih 90 minuta. Već posle prvog poluvremena na semaforu je stajalo 3:0.

Strelci su bili Gomis, Bengston i Bane - autogol.

Nastavak je doneo nešto rizičniju igru gostiju, te otud i dva gola kao plod takvog pristupa (Koncevoj i Karakevič - za 3:1 i 4:2), ali gostima nije bilo spasa.

Aris je sve vreme bio bolji, brži, jači i efikasniji.

Tri gola Kiprani su postigli i u drugom poluvremenu.

Strelci su bili Gomis još jednom, te Montnor i rezervista Stepinski u 91. minutu iz jdanaesterca.

Istovremeno, završen je i meč u Moldaviji gde je Šerif savladao Makabi iz Haife rezultatom 1:0 pred revanš u Izraelu.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona