Izvor: MozzartSport.com, 16.Okt.2021, 19:15

Kvalifikacije ubile pobednički ritam Lila: Klermon savršenom žabicom srušio šampiona (VIDEO)

Posle tri vezane pobede, Doge poklekle protiv prošlogodišnjeg drugoligaša

Reprezentativna pauza očigledno nije prijala fudbalerima Lila. Taman su počeli da ređaju pobede u kontinuitetu, kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Kataru izbacile su ga iz pobedničkog ritma. Umesto četvrte uzastopne pobede u Ligi 1, šampion francuske je morao da čestita Klermonu, ekipi koja slovi za najporozniju odbranu prvenstva i koja do večerašnjeg okršaja 10. kola, sedam mečeva uzastopno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nije slavila - 1:0.

Nije trener Žoslan Gurvenek od starta meča napao rivala sa teškom artiljerijom. Burak Jilmaz nije imao pravo nastupa zbog kartona, Džonatan Dejvid je šansu sačekao sa klupe, tek dvadesetak minuta pre kraja. Ispostavilo se da je to bilo premalo vremena za novi bljesak čoveka koji je postigao pet od poslednjih šest golova Doga.

Uništavao je Dejvid Rems, Strazbur, pa Marselj, ali je trener doga od prvog minuta od klasičnih špiceva poslao usamljenog Timotija Veu, a sin legendarnog Žorža nije uspeo da pronađe put kroz odbranu domaćina. Ne može se govoriti ni o Bog zna kakvoj napadačkoj izvedbi Klermona, ali to se od ovog kluba nije ni očekivalo.

Prošlogodišnji drugoligaš je svoju šansu sačekao malo po isteku pola sata utakmice - ubrzali su domaći igru u tranziciji, lopta uz dosta sreće stigla do Nsimbe, a vezista poslao neodbranjivu žabicu ka golu Iva Grbića.

Gosti su na raspolaganju imali celih sat vremena bar za bod, ali su im se napadi najčešće odbijali o bedem rivala koji je od starta prvenstva primao u proseku više od dva gola po meču. Sve što su Gurvenekovi puleni uspeli da proizvedu u drugih 45 minuta svelo se na jedan jedini udarac u okvir koji je sa lakoćom zaustavio Artur Desmas.

Daleko je ova igra, od one prošlogodšnje koja je Lilu donela titulu prvaka države. Uz ovako jalova izdanja, biće dobro ako se Doge budu borile za mesta koja vode u Evropu.

FRANCUSKA 1 – 10. KOLO