Kovačević zaključao mrežu Rakova, šok za Ludogorec u Prištini

Izvor: B92, 11.Jul.2023, 23:21

Kovačević "zaključao" mrežu Rakova, šok za Ludogorec u Prištini

Završeni su prvi mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u sezoni 2023/24.

Razloga za zadovoljstvo imaće fudbaleri poljskog šampiona Rakova za koji je od prvog minuta protiv Flore zaigrao srpski duo Milan Rundić i Vladan Kovačević.

Kovačević je odradio svoj posao među stativama i sačuvao mrežu, a jedini gol je postigao Vladislav Kočergin (0:1), pred revanš na domaćem terenu.

I timovi iz regiona su dobro startovali, pa je tako Olimpija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz Ljubljane savladala Valmijeru rezultatom 2:1. Imala je slovenačka ekipa "čista" dva gola prednosti nakon golova Mustafe Nurkića i Rui Pedra, ali je slavlje pomalo pokvario rezervista gostiju Meisa Diop.

Pobedu je ostvario i Zrinjski na gostovanju u Jermeniji ekipi Uratua i to golom Mateje Senića u 89. minutu meča, dok je Ferencvaroš razočarao odigravši bez golova protiv Klaksvika na Farskim ostrvima.

Najveće iznenađenje je napravio Balkani koji predstavlja tzv. Kosovo i koji je u Prištini savladao Ludogorec rezultatom 2:0. Junak domaćeg tima je bio Meriton Korenica, strelac jednog i asistent kod drugog gola.

Da ne moraju da brinu za budućnost svog tima nakon odlaska Baraka Bahara, fudbaleri Makabija su dokazali navijačima tima iz Haife. Dominantna predstava i pobeda od 4:0 na gostovanju Hamrun Spartansima na Malti ide u prilog tome.