Konte: Ponosan sam

Izvor: B92, 06.Maj.2013, 00:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konte: Ponosan sam

Trener fudbalera Juventusa Antonio Konte rekao je da je ponosan na igrače i posebno se zahvalio asistentima Masimu Kareri i Andjelu Aleziju.

Juventus je pobedio Palermo sa 1:0 i osvojio drugu uzastopnu i 29. titulu ukupno.

"Veoma sam srećan i zadovoljan. Sve zasluge idu ovim sjajnim momcima, koji su imali tešku i napornu sezonu, ali uvek bili pravi kad je to bilo najteže."

"Ponosan sam na njih, nije bilo lako, iako smo bili favoriti, jer smo mnogo energije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << potrošili u Ligi šampiona", rekao je Konte za Skaj Italija.

Fudbaleri i navijači Juventusa danas su zvanično osvojili 29. titulu, ali su proslavljali 31. skudeto, imajući u vidu dva koja su im oduzeta posle afere "Kalčopoli".

"Posebno se zahvaljujem mojim asistentima Kareri i Aleziju. Dok su me menjali na klupi pokazali su da smo pre svega tim", poručio je Konte, koji je prva četiri meseca sezone zbog suspenzije posmatrao sa tribina.

On je suspendovan zbog umešanosti u aferu nameštalja rezultata u vreme dok je vodio Sijenu, ali je kasnije dokazano da nije bio umešan u nelegalne radnje.

Kao najvažniji trenutak sezone Konte je apostroforirao poraz od Intera u Torinu.

"Tada smo u meč ušli malo arogantno i to nam se osvetilo. Taj poraz nam je pomogao da neke stvari shvatimo i drugačije posmatramo", zaključio je Konte.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.