(KURIR TV) BRAVO, MILORADE: Pljušte pohvale sa svih strana, Mažić odlično obavio najteži posao u LŠ

Izvor: Kurir, 16.Feb.2017, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Očekivalo se da će to biti najteži meč za deljenje pravde od dosadašnjih u osmini finala elitnog takmičenja, a tako je i bilo Međutim, 43-godišnji Srbin je opravdao poverenje, koje mu je UEFA ukazala

Bajern je deklasirao Arsenal 5:1, a domaći igrači su čestvo vršili pritisak na Mažića, kome on nije podlegao Naročito žustri su fudbaleri trenera Karla Anćelotija bili u situacijama kada je Mažić dosudio penal za goste u 29 minutu i dva puta kada su od >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << njega zathevali da pokaže na belu tačku u kaznenom prostoru "tobdžija" zbog igranja rukom, ali naš sudija je ostao dosledan

Poznati engleski arbitri osrvnuli su se danas na Mažićevo suđenje i imaju samo reči hvale

"Penal za Arsenal bio je laka odluka za sudiju i bila je ispravna", piše bivši sudija Mark Helsi i dodaje da je i nedosuđen penal za Bajern u finišu prvog poluvremena bio dobra procena:

"Jeste da je Beljerina lopta pogodila u ruku, ali je ona bila u prirodnom položaju, a brzina lopte je bila takva da igrač nije ni mogao da skloni ruku"

Helsi na kraju dodaje da je Mažić možda mogao da dosudi najstrožu kaznu za domaćina u drugom poluvremenu kada je lopta pogodila u ruku Gibsa