Jović: Nadam se da ću pronaći starog sebe

Izvor: B92, 08.Sep.2022, 16:19

Jović: Nadam se da ću pronaći starog sebe

Reprezentativac Srbije Luka Jović izjavio je da se nada da će u Fiorentini pronaći "starog sebe" i da je uveren da poseduje kvalitet da igra na vrhunskom nivou.

Jović je govorio za zvanični sajt UEFA povodom meča prvog kola A grupe Lige konferencija između Fiorentine i letonskog RFS (Fudbalska škola Rige) i istakao da je klub iz Firence favorit da osvoji trofej u trećem po rangu evropskom takmičenju.

"Svi bismo voleli da igramo u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ligi šampiona, ali hvala bogu da postoji Liga konferencije, pa imamo priliku da igramo to takmičenje i oprobamo se u Evropi. Mislim da smo među favoritima da ga osvojimo. Moramo da se prilagodimo svakom protivniku, ali siguran sam da možemo da stignemo do finala", rekao je Jović.

Podsetio je da je prethodnih godina osvojio Ligu šampiona i igrao polufinale Lige Evrope, pa se nada uspehu i trofeju i u ovom takmičenju.

"Pre svega, želim da se vratim na svoj prethodni nivo, jer znam da to mogu. Uveren sam u kvalitet koji posedujem. Pred nama je duga, iscrpljujuća sezona, ali nadam se velikom broju golova i tome da ću opet da pronađem starog sebe", rekao je Jović za sajt UEFA.

Srpski centarfor prisetio se prve utakmice u Ligi šampiona u karijeri.

"Sećam se dobro svog prvog meča u Ligi šampiona, mesec i po ili dva pošto sam potpiso za Benfiku. Igrali smo protiv Bajerna. Imao sam 18 godina i tek što sam stigao iz Srbije. Ušao sam u igru u 85. minutu i ništa mi nije bilo jasno. Bio je prekid i stajao sam pored Roberta Levandovskog i Artura Vidala, gledao sam ih i razmišljao kako je ovo moguće, da li je ovo san ili java, šta se dešava...", ispričao je Jović.

Čak je, kaže, uspeo da zabeleži i jedan šut na toj utakmici, poluvolej levom nogom.

"Dok je lopta išla ka golu mislio sam da će to da bude evrogol, ali Manuel Nojer je samo napravio jedan korak na stranu, bacio se i uhvatio loptu. Shvatio sam tada da moram još mnogo da radim da bih igrao na tom nivou", prisetio se Jović.

Bivši napadač Crvene zvezde ovog leta je došao u Firencu iz Real Madrida, a za tim sa "Artemio Frankija" postigao je jedan gol na sedam utakmica.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Luka Jović: Nadam se da ću pronaći starog sebe u dresu Fjorentine

Izvor: RTS, 08.Sep.2022

Srpski fudbalski reprezentativac Luka Jović izjavio je da se nada da će u Fjorentini pronaći "starog sebe" i da je uveren da poseduje kvalitet da igra na vrhunskom nivou. . Jović je govorio za zvanični sajt Uefe povodom meča prvog kola A grupe Lige konferencija između...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.