Inter pobedio Benfiku u Lisabonu u prvom meču četvrtfinala LŠ

Izvor: Beta, 11.Apr.2023, 23:24

Fudbaleri Intera pobedili su večeras u gostima Benfiku sa 2:0, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.Strelci za Inter bili su Nikolo Barela u 51. i Romelu Lukaku iz penala u 82. minutu.Prvu priliku na meču imala je Benfika u 16. minutu. Dimarko je loše reagovao u svom šesnaestercu, odbio loptu na nogu Rafe Silve, koji je šutirao iz prve sa osam metara i direktno pogodio golmana Intera Onanu.U 24. minutu udarac iz velike daljine je oprobao Aćerbi, ali je lopta otišla malo preko gola Benfike.Tokom većeg dela prvog poluvremena, ekipe su najveću borbu vodile na sredini terena i nisu uspele da stvore ozbiljniju šansu za postizanje pogotka.Inter je poveo golom Nikole Barele u 51. minutu. Alesandro Bastoni je uputio centaršut sa leve strane, na drugoj stativi se našao Barela i glavom pogodio suprotni ugao gola Benfike.Četiri minuta kasnije Benfika je imala priliku za izjednačenje, ali je posle velike gužve u šesnaestercu udarac Ramosa izblokirao Damfris.Inter je mogao da duplira prednost u 78. minutu. Ponovo je sa leve strane centrirao Bastoni, udarac Damfrisa glavom je odbranio golman Benfike Vlahodimos, lopta se odbila na nogu Damfrisa koji je još jednom pokušao, ali je njegov udarac izblokirao Morato.U nastavku akcije, Damfris je uputio ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.