Inter korak do titule

Izvor: RTS, 09.Maj.2010, 20:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U pretposlednjem kolu fudbalskog šampionata Italije pobede su ostvarili vodeći Inter i Roma, dok je Sampdorija na gostovanju u Palermu osvojila jedan bod i sačuvala četvrto mesto koje vodi u kvakifikacije za Ligu šampiona.

Inter ja zadržao prednost od dva boda u odnosu na Romu, nakon pobede protiv Kijeva od 4:3. Lider Serije A je početkom drugog poluvremena vodio 4;1, ali je finiš susreta bio dramatičan, jer su gosti nakon smanjenja na 4:3 opsedali gost domaćina.
Kjevo je poveo auto-golom Tijaga Mote u 12. minutu, a samo minut kasnije "nero-azuri" su izjednačili, takođe auto-golom Alesandra Mantovanija.

Esteban Kambijaso je u 34. minutu doneo prednost Interu, a pet minuta kasnije precizan za domaće bio je i Dijego Milito. Kada je Mario Baloteli postigao gol u 52. minutu, činilo se da će Inter lako stići do trijumfa.

Ipak, Kjevo je u 60. minutu preko Pabla Granočea smanjio zaostatak na dva gola, a Serđo Pelizije je u 74. minutu postavio konačan rezultat.

Prvi pratilac Intera, Roma golovima Frančeska Totija u 79. i 83. minutu došla je do pobede protiv gostujućeg Kaljarija, koji je poveo u 74. minutu preko Andree Lazarija.

Juventus je na svom terenu još jednom razočarao navijače i izgubio od Parme sa 3:2. Ovim porazom torinska "stara dama" ostala je bez šansi da osvoji šesto mesto i plasira se u Ligu Evrope sledeće sezone.

Atalanta je porazom od 2:0 protiv domaćeg Napolija "overila" put u drugu ligu, pošto sada ima šest bodova manje od Bolonje koja je na 17. mestu na tabeli, pa će naredne sezone, sa Sijenom i Livornom, igrati u Seriji B.

U poslednjem kolu Inter će gostovati kod Sijene, a Roma putuje u Veronu gde će igrati protiv Kjeva.