Inter izbegao bruku, ali ne i glavobolju

Izvor: RTS, 17.Sep.2019, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Intera, na otvaranju nove sezone Lige šampiona, nisu uspeli da pobede autsajdera u grupi - Slaviju iz Praga. Štaviše, u sudijskoj nadoknadi su izbegli poraz (1:1).
Muk u Milanu u poslednjih 30 minuta igre, ali na kraju i poneki osmeh.

Grupa F je proglašena za jednu od najtežih grupa  ove godine (Barselona, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Dortmund, Inter i Slavija), pa je sasvim jasno da je svaki bod važan, naročito protiv ekipa koje su predviđene za poslednje mesto.
A ove večeri u Milanu, umalo da dođe do velikog iznenađenja.
Slavija je povela u 63. minutu, golom Olajinke. Nigerijac je pokupio "otpadak" nakon odbrane Handanovića i zatresao mrežu.
Inter je napadao svim silama, što im se isplatilo u sudijskoj nadoknadi.
Sensi je šutirao iz slobodnjaka, umalo polomio prečku, a lopta je pala na nogu Nikola Barele, koji nije šutirao idealno, ali je lopta uz dosta sreće ušla u gol.
U drugom meču, u okviru Grupe H, Lion i Zenit su odigrali 1:1.
Gosti su poveli golom Serdara Azmuna u 41. minutu.
 Odlična akcija u kojoj su Dzjuba i "iranski Mesi" kombinovali, i mladi napadač Zenita pogađa za 1:0.
Ipak, radost nije bila dugog vekaa (ako se izuzme odmor između dva dela igre).
Posle pet minuta igre u drugom delu, na semaforu stoji 1:1, a strelac je Memfis Depaj sa bele tačke.
Obe ekipe su imale šanse u nastavku, ali su mreže mirovale.
Ovako su protekli mečevi:
20.50 - Završen je meč u Italiji - 1:1.
20.46 - Kraj u Francuskoj - 1:1.
20.45 - GOL! Inter dolazi do izjednačenja preko Barele u 92. minutu. Sensi je strahovito šutirao iz slobodnjaka i pogodio prečku, Barela je šutirao dosta traljavo, ali je lopta završila u mreži.
20.15 - GOL! Kakav šok u Milanu, gde Inter gubi od Slavije. Olajinka je pokupio otpadak posle odbrane Handanovića i zakucao loptu u mrežu.
20.02 - GOL! Memfis Depaj donosi izjednačenje Lionu, sa bele tačke.
19.43 - Posle 45 minuta igre, u Milanu nema golova, dok u Lionu vodi Zenit golom Azmuna.
19.36 - GOL! Zenit vodi u Lionu, golom Azmuna. Odličan dupli pas sa Dzjubom, "iranski Mesi" završava akciju i donosi prednost ruskoj ekipi.
19.21 – Mreže se nisu tresle nakon pola sata igre na oba stadiona. Inter i Slavija prete nakon prekida na jednoj meču, dok su na drugom blizu gola bili Dembele i Ivanović.