I Mehengladbah želi u Ligu šampiona

Izvor: B92, 27.Apr.2014, 21:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedilii su u Genzelkirhenu ekipu Šalkea minimalnim rezultatom u 32. kolu Bundeslige.

Pobedonosni gol za Menhengladbah postigao je Patrik Herman u 35. minutu utakmice.

Ovom pobedom ekipa Menhengladbaha zadržala je nadu da sezonu završi na četvrtoj poziciji u šampionatu, koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Šalke ugrozio treću poziciju na tabeli.

Šalke je i posle ovog poraza na trećem mestu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 58 bodova, dok je Menhengladbah šesti, sa tri boda zaostatka u odnosu na četvrtoplasirani Bajer Leverkuzen.

U narednom kolu Borusija Menhengladbah će na svom stadionu dočekati sedmoplasiranu ekipu Majnca, dok će Šalke gostovati Frajburgu.