Đuričić strelac u pobedi Grka, Dinamo ubedljiv sa Astanom VIDEO

Izvor: B92, 25.Jul.2023, 21:56

Fudbaleri Panatinaikosa i zagrebačkog Dinama napravili su veliki korak ka trećoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

Grci su na gostovanju ekipi Dnjipro 1 na neutralnom terenu u Košicama u Slovačkoj, slavili sa 3:1 (1:0) i tako stekli lepu prednost pred revanš za sedam dana u Atini.

Igrači Panatinaikosa su na poluvreme otišli sa golom prednosti, a strelac za 0:1 bio je Slovenac Andraž Šporar u desetom minutu susreta.

U nastavku, još dva pogotka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kojim su Grci overili trijumf.

Prvo je u 74. minutu reprezentativac Srbije Filip Đuričić preciznim udarcem sa 17 metara pogodio donji levi ugao za 0:2.

I sve je bilo rešeno kada je posle penala dosuđenog u 84. minutu Fotis Joanidis pogodio za 0:3.

Ipak, Ukrajinci su stigli da postignu gol i to u 90. minutu, Olaksandr Kaplijenko postavio je konačnih 1:3.

Još ubedljiviji je bio Dinamo koji je kod kuće pobedio Astanu sa 4:0 (3:0).

Orgoman deo posla Zagrepčani su uradili u prvih 45 minuta, a junak susreta bio je trostruki strelac Luka Ivanušec.

Bruno Petković je u 36. minutu načeo mrežu gostiju iz Kazahstana, da bi potom Ivanušec postigao het-trik golovima u 41, 43. i 56. minutu.

Posebno lep je bio taj poslednji gol koji je postigao snažnim udarcem sa 20 metara, kada je pogodio gornji levi ugao za 4:0.