Dinamo Zagreb primio dva gola u nadoknadi vremena, Real deklasirao Galatu

Izvor: RTS, 07.Nov.2019, 07:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šest golova viđeno je u Zagrebu u duelu Dinama i Šahtjora, "Modri" su u 89. minutu poveli sa 3:1 da bi u nadoknadi vremena gosti postigli dva gola. Madridski Real sa 6:0 na svom terenu deklasirao Galatasaraj u meču četvrtog kola Lige šampiona. Pobede u utorak upisali su još Leverkuzen i PSŽ.
Prva drama i goleada viđeni su u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Zagrebu, gde su Dinamo i Šahtjor igrali nerešeno 3:3 i to pošto su gosti iz Ukrajine postigli dva gola u sudijskoj nadoknadi.

"Modri" su u 89. poveli 3:1, a onda je Šahtjor u 93. i 98. minutu sa penala došao do ogromnog boda.
Real je na "Santjago Bernabeu" pobedu praktično upisao u prvih 15 minuta igre, kada su Madriđani postigli tri gola.

Raspoložen u meč ušao je 18-godišnji Brazilac Rodrigo, koji je postgao najmlađi fudbaler koji je postigao het-trik u Ligi šampiona
Rodrigo je za samo sedam uvodnih minuta postigao dva gola, da bi "het-trik" kompletirao u poslenjdim minutima meča.
Strelci za Real bili su još i Benzema u dva navrata i Ramos sa bele tačke.
U drugom meču Grupe A PSŽ je na svom stadionu savladao Briž sa 1:0, golom Ikardija u prvom poluvremenu.
Nakon četiri odigrana meča PSŽ je prvi sa 12 bodova, Real ima sedam, Briž dva, a Galatasaraj jedan bod.
U Grupi C veoma zanimljivo je bilo u Italiji, gde je Atalanta odigrala nerešeno sa Sitijem 1:1.

Siti je poveo golom Sterlinga, domaća ekipa u drugom poluvremenu izjednačila preko Pašalića, da bi u nastavku prvo Žezus promašio jedanaesterac, potom golman Sitija bravo zaradio ceveni karton, a junak "građana" bio je Kajl Volker koji je stao na gol i imao zapaženu odbranu.
Siti je lider tabele Grupe C sa deset bodova, Šahtjor i Dinamo imaju po pet, a Atalanta jedan bod.
Prve bodove u Grupi D upisao je Bajer iz Leverkuzena koji je kao domaćin savladao Atletiko iz Madrida sa 2:1. Autogol Tomasa i gol Volanda bili su dovoljni za tri boda Bajera, dok poraz gostiju u nadoknadi ublažio Morata.
Juventus je nešto ranije golom Koste takođe u nadoknadi meča savladao Lokomotivu.
Na tabeli Grupe D nalazi se Juventus sa deset bodova, sledi Atletiko sa sedam, a potom Lokomotiva i Leverkuzen sa po tri boda.