Budimir junak u pobedi Osasune VIDEO

Izvor: B92, 22.Apr.2023, 16:23

Fudbaleri Osasune savladali su kod kuće ekipu Betisa sa 3:2 (3:1) u meču 30. kola La Lige.

Ekipa iz Pamplone je tako ostvarila drugi trijumf u poslednja tri kola i 11. od starta sezone, dok je Betis doživeo deseti poraz.

To je svakako udarac za goste iz Sevilje koji se bore za plasman na mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Osasuna je veliki deo posla obavila u prvih 45 minuta kada je postigla sva tri gola.

Na samom početku, Osasuna je sa dva pogotka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trasirala put ka pobedi, a strelac oba gola bio je Ante Budimir, u 6. i 11. minutu.

Uspeo je Huan Miranda u 16. minutu da smanji prednost domaćina, ali se mreža Betisa do poluvremena zatresla još jednom.

Jon Monkajola je u tom 41. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača i promenila smer završivši u mreži.

U nastavku, Betis je uspeo u 70. minutu preko Gvida Rodrigesa samo da ublaži poraz.

U narednom kolu 25. aprila Betis dočekuje ekipu Sosijedada, dok Osasuna ide na noge Kadizu.