Barsa uzela titulu, pa se opustila – Sosijedad na korak od Lige šampiona

Izvor: B92, 20.Maj.2023, 22:57

Fudbaleri Barselone poraženi su od Real Sosijedada rezultatom 2:1 u meču 35. kola španske LaLige.

Barselona je u prošlom kolu pobedila Espanjol kao gost i postala šampion Španije čime su napravili veliku stvar ove sezone.

Već u 35. rundi šampionata Španije, Barselona se opustila i na "Nou Kampu" upisala poraz od Real Sosijedada.

Gostima iz San Sebastijana se očigledno igralo i bili su spremni da urade sve što je potrebno za pobedu, a prvi postinut >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je već u petom minutu i strelac je bio Mikel Merino, na asistenciju Sorlota.

Uspeo je Real Sosijedad da dođe i do drugog pogotka, Sorlot sada nije bio asistent već strelac, kada je u 71. minutu postavio velikih 2:0 za momke iz Baskije.

Barselona je smanjila na 2:1 u 90. minutu, kada je konačan rezultat postavio Robert Levandovski.