Arsenal pao u Francuskoj, Gudelj strelac u dramatičnom remiju Sevilje

Izvor: B92, 03.Okt.2023, 23:08

Fudbaleri Lansa priredili su iznenađenje i savladali Arsenal, u meču drugog kola grupe B Lige šampiona.

Francuski predstavnik je do trijumfa, prvog u elitnom takmičenju, stigao posle preokreta za sveopštu radost navijača, koji su pravili sjajnu atmosferu.

Sve je krenulo dobro po tim Mikela Artete, pošto je u 14. minutu Gabrijel Žezus kaznio grešku u dodavanju domaćih.

Ipak, radost "tobdžija" nije dugo trajala, pošto je Adrijen Tomason u 25. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postigao i te kako lep pogodak.

Na startu drugog poluvremena Trosar je pripretio, a isto, na drugoj strani, učinio je Tomason, strelac prvog pogotka.

Nakon šanse koju je imao Takehiro Tomijasu, Lans je stigao do preokreta. Igrao se 69. minut, kada je mrežu Raje pogodio Elje Vahi.

Arsenal nije uspeo do kraja susreta da se vrati u igru, pa je Lans tako posle drugog kola na čelu tabele sa četiri boda.

Tri ima londonska ekipa, dva Sevilja, a jedan PSV iz Ajndhovena.

"Filipsovci“ i Andalužani su nakon relativno mirnog prvog poluvremena priredili spektakl u drugom.

Nakon šansi, poništenog gola od strane VAR-a, prečke En Nesirija, Nemanja Gudelj je u 68. minutu pogodio posle asistencije Serhija Ramosa.

PSV je sa bele tačke izjednačio u 86. minutu iz penala, a strelac je bio Luk de Jong.

Drami tu nije bilo kraja, pošto je En Nesiri posle centaršuta Sančesa najavio trijumf gostiju, do kojeg nije došlo.

Drama je dostigla vrhunac u petom minutu nadoknade, kada je Džordan Teze kaznio promašaj Lukebakija u 90. minutu i postavio konačnih 2:2.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Twiter