Ajaks ostao bez Lige šampiona: Tadić dao gol svom bivšem timu i nije ga proslavio (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 28.Maj.2023, 18:00

Pokazao poštovanje.

Fudbaleri Tventea pobedili su na svom terenu ekipu Ajaksa 3:1 u meču poslednjeg, 34. gola holandskog prvenstva.

Ajaks je poveo golom srpskog reprezentativca Dušana Tadića u 31. minutu. On ovaj pogodak svom bivšem klubu nije proslavio.

GOAAAAAAAAL

FC Twente: 0-1 :Ajax Amsterdam

Dusan Tadic

Assist: Brian Brobbey #tweaja

Dusan did not celebrate his goal against old team. pic. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << twitter.com/bc74pTfZiL

— ' Burak | Video Eredivisie 🇹🇷🇳🇱 (@VideoEredivisie) May 28, 2023

Međutim, Tvente je pogocima Manfreda Ugaldea u 46, Hulija Pleguezuela u 51. i Vaclava Černija u 75. minutu stigao do trijumfa.

Tako je ekipa kapitena Srbije ostala bez Lige šampiona i boriće se u kvalifikacijama za Ligu Evrope

Fejenord je osvojio prvo mesto sa 82 boda, dok je PSV drugi sa 75. Prvak će igrati u Ligi šampiona, dok će PSV da nastupi u kvalifikacijama za ovo takmičenje.

Ajaks je treći sa 69 bodova, dok je AZ Alkmar četvrti sa 67 bodova i igraće u kvalifikacijama za Ligu Konferencije.

Ligu napuštaju Kambur i Groningen, dok će Emen igrati u baražu za opstanak.

"Preuzmi besplatno - bonus za sportsko klađenje 1.000 RSD"