AZ Alkmar osvojio Ligu šampiona – Hrvati doživeli debakl

Izvor: B92, 24.Apr.2023, 19:51

AZ Alkmar je pobednik Lige šampiona za mlade fudbaler, što je prvi takav trofej u istoriji holandskog kluba, bilo u omladinskoj ili seniorskoj konkurenciji.

U finalu završnog turnira u Ženevi Holanđani su deklasirali Hajduk iz Splita rezultatom 5:0 (1:0).

Koliko god to čudno zvučalo, AZ Alkmar je mogao značajno ubedljivije da savlada hrvatsku ekipu, koja je srećom na golu imala Bornu Buljana.

Sjajni mladi golman je samo u prvom poluvremenu skinuo tri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ili četiri čista zicera Džejdanu Adaiju, koji ga je ipak savladao u 45. minutu, i to iz jedanaesterca.

Hajduk, jednostavno, nije dorastao ovoj ekipi AZ-a, a potvrdu smo dobili u nastavku, tačnije od 70. minuta.

Najpre je Ernest Poku dao dva gola u 70. i 76, da bi potom dvostruki strelac u 79. i 87. minutu bio i Meks Merdink.

Na kraju je 5:0 još i dobar rezultat, jer je Buljan i u drugom delu imao par sjajnih intervencija, te je spasao Splićane ubedljivijeg poraza.

Podsetimo, Hajduk je u polufinalu bio bolji od Milana rezultatom 3:1, a AZ je eliminisao Sporting sa 3:2.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona