Zvezda lako protiv OKK Beograda

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Maj.2011, 21:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda lako protiv OKK Beograda

BEOGRAD -

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu OKK Beograd sa 90:70 (27:18, 16:21, 27:9, 20:22), u utakmici 10. kola Košarkaške Lige Srbije.

Zvezdu su do pobede doveli Nemanja Nedović sa 20 poena, Sava Lešić sa 17 poena i 14 skokova i Uroš Nikolić sa 17 poena i 12 skokova.

Istakli su se Boris Bakić sa 16 poena i Vujadin Subotić sa 14.

U poraženom timu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Srđan Živković postigao je 19, Slobodan Dunđerski 13, a Dragan Zeković 11 poena.

Zvezda posle 10 kola ima po pet pobeda i poraza, dok je OKK Beograd ostvario učinak od tri pobede i sedam poraza.

Pre početka utakmice u Pioniru grupa navijača Zvezde je uručila košarkašu Urošu Nikoliću sliku zbog dobrog zalaganja tokom sezone.

Zvezda je početkom prve četvrtine serijom od 12:0 došla do sedam razlike - 17:7 i zahvaljujući Lešiću i Nikoliću prednost je sačuvala do kraja deonice. Prvi deo igre obeležile su i tri lične greške Nemanje Nedovića, koje je zaradio za manje od tri minuta.

OKK Beograd se u drugoj četvrtini vratio u igru dobrim šutem za tri poena i čvrstom odbranom, ali je Lešić u završnici sa dve brze kontre ponovo doneo prednost Zvezdi, koja je u drugo poluvreme ušla sa četiri poena prednosti - 43:39.

Zvezda je u prvom poluvremenu iz osam pokušaja pogodila dve "trojke", dok je OKK šutirao 6/13.

Crveno-beli su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini kada su dozvolili protivniku da u tom delu postigne samo devet poena. Dobrom igrom u odbrani, ali i u napadu Zvezda je stekla i 22 poena prednosti.

Tokom tog dela igre viđena je najlepša akcija na meču kada je Bakić "ukrao" loptu protivničkom igraču i iza leđa asistirao Nedoviću za 64:45.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je igrala atraktivno i do kraja rutinski sačuvala veliku prednost, a trener Saša Nikitović je pružio priliku mladim igračima.

U sledećem kolu, u sredu, Crvena zvezda će igrati na gostovanju protiv Metalca, a OKK Beograd kao gost protiv aktuelnog šampiona Partizana.

Nikitović zadovoljan

Trener Crvene zvezde Saša Nikitović rekao je da su njegovi košarkaši večeras ostvarili važnu pobedu nad OKK Beogradom, ali da plasman u plej-of ne zavisi od rezultata njegovog tima.

"Ostvarili smo bitnu pobedu posle dva poraza. Nismo želeli da dozvolimo protivniku da uđe u svoj ritam i u tome smo uspeli. Nametnuli smo svoj stil igre u svim segmentima, igrali smo sa malo izmena, jer znamo da je OKK dobar kada uđe u egal završnicu, i u tome smo uspeli", rekao je Nikitović na konferenciji za novinare posle utakmice.

Zamoljen da prokomentariše to što su igrači koji su u njegovom timu u igru ulazili sa klupe, postigli samo šest poena, Nikitović je rekao da "se pobedi ne gleda u zube".

"Na klupi sam imao trojicu juniora i uvek čestitam svim igračima koji sede na klupi zbog pozitivne energije, a pobedi ne gledam u zube", rekao je on.

"Da smo pobedili OKK u prvom delu sezone sami bismo krojili svoju sudbinu, ovako moraju neki drugi rezultati da se poklope", rekao je Nikitović upitan o šansama njegovog tima da se plasira u plej-of domaće lige.

Košarkaš Zvezde Uroš Nikolić koji je večeras postigao 17 poena i imao 12 skokova, rekao je da je njegova ekipa ispravila greške iz utakmice u prvom delu sezone protiv OKK Beograda.

"Ostvarili smo važnu pobedu. 'Opekli' smo se u prvom delu lige kada smo izgubili od OKK Beograda, a sada smo ispravili greške iz te utakmice", rekao je Nikolić i zahvalio navijačima na poklonu koji su mu uručili pre utakmice zbog dobrog zalaganja tokom sezone.

Trener OKK Beograda Marko Ičelić rekao je da je njegovoj ekipi nedostajala želja za pobedom.

"Imali smo koncentracije i snage do sredine treće četvrtine, ali u nastavku nismo umeli da se 'vratimo u meč'. Uvek smo bili tim, a ova utakmica je pokazala da su neki lični interesi važniji od toga. Nedostaje nam je želja za pobedom", rekao je Ičelić i ocenio da Zvezda zaslužuje da se takmiči u Jadranskoj ligi.
Pogledaj vesti o: Košarka,   Subotica

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.