Izvor: JUGpress.com, 04.Nov.2023, 23:06

„Zdravlje“ bez bodova u Somboru

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ poraženo su u 6. kolu Prve AdmirlaBet košarkaške lige Srbije. Oni su na gostovanju u Somboru izgubili od „Džokera“ sa 85:74 (23:25 22:15 17:18 23:16). Loše su gosti počeli meć, jer su već u trećem minnutu gubili 11:0, a onda i sami napravili sličnu seriju i u 6. minutu bilo je 11:11. Prva četvrtina završena je sa 23:25, a drugu je odlikovala rezultatska neizvesnost gde je domaći tim u poslednjim trenucima uspeo da povede sa 45:40. U >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << trećoj četvrtini nastavlja se rezultatska neizvesnost, ekipe smenjuju u blagom vođstvu, a u poslednji period se kreće rezultatom 62:58. U 36. minutu gosti imaju prednost (70:72), ali ekipa iz Sombora za nepuna dva minuta serijom 8:0 preokreće na 78:72 i tu su prednost sačuvali, te je na samom kraju i uvećali (85:74)

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Nešić, D. Jović 8, Gavrilović 2, Đ. Jović 2 (4 asistencije), Harvi 12, Andrejević 12 (7 skokova), Čiglikov 3, Tasić 5, Dugalić 8 (7 skokova), Blekni 6, Kalahan 16 (8 asistencija).

Nakon ovog kola „Zdravlje“ sa skorom 2/4 je pri dnu tabele sa još četiri ekipe koje imaju isti skor. Na dnu je Dinamik sa utakmic