Voša slavila nad subotičkim Spartakom

Izvor: Radio 021, 17.Dec.2017, 00:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Vojvodine trijumfovali su nad subotičkim Spartakom rezultatom 96:77 u 12. kolu Košarkaške lige Srbije.

Subotičani su na Spens došli posle dva vezana poraza, pa su protiv Vojvodine želeli da se vrate na pobedničku stazu. Ipak, na startu sezone šef stručnog štaba crveno-belih Filip Socek, poručio je kako će Spens biti neosvojiva tvrđava za goste. To se potvrdilo večeras pred oko 500 >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << gledalaca.

Vojvodina je vezala treću pobedu zaredom. Od samog starta meča preuzela je ulogu favorita i vodila tok utakmice. U prvoj četvrtini poveli su rezultatom 23:19. Predvođeni Dejanom Janjićem, Markom Brankovićem i Aleksom Stojanovićem, Novosađani su slavili i u drugoj četvrtini sa 21:18, stvorivši još veće vođstvo pred odlazak na pauzu.

Izabranici Filipa Soceka su nastavili istim tempom i u drugom polovremenu, pa su treću četvrtinu dobili rezultatom 28:19. U poslednjem delu utakmice, igrači Voše su ubacili 24 poena, postavivši konačan rezultat 96:77.

Ponovo je u ekipi Vojvodine najefikasniji bio Dejan Janjić sa 23 poena, dok je u redovima Subotičana najbolji strelac bio Nikolić sa 16 koševa. Ovom pobedom Voša je upisala svoju šestu pobedu, a ima isto toliko poraza.

U ostalim utakmicama 12. kola igrali su OKK Beograd - Dinamik 84:83, Zlatibor - Radnički 98:68, Borac - Metalac 96:83, Sloga - Vršac 77:89, Beovuk - Dunav 83:93.

Autor: 021.rs
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.