Izvor: Nezavisne Novine, 10.Sep.2017, 21:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turci zabranili šajkače na EP
Srpskim navijačima ostali su samo lažni brkovi. Najvatrenijim pristalicama srpske košarkaške reprezentacije, čačanskom kvartetu sa potpisom na zastavi “Alvadžinica Solid”, organizator Evropskog prvenstva zabranio je da na utakmicama “orlova” nose šajkače!
- Bez obzira na to što smo na prethodne četiri utakmice na ovaj način donosili sreću srpskim reprezentativcima - kažu za “Novosti” najpoznatiji navijači na Evrobasketu u Turskoj, koje je >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << veoma pogodila zabrana nošenja nacionalnih obilježja na mečevima Srbije.
Zbog sasvim nerazumljive blokade domaćina Evrobasketa, riješili su da se vrate u Srbiju i navijaju u kompletnoj opremi - sa šajkačama na glavama.
- Odlučili smo da drugi dio takmičenja na Evropskom prvenstvu pratimo iz Srbije. Našoj reprezentaciji želimo da nam donese zlatnu medalju po koju smo došli u Tursku. Smatramo da je bolje da završnicu pratimo ispred TV ekrana, ali sa šajkačama, jer mislimo da su one talija našim košarkašima. Naravno, šajkače će ih dočekati na aerodromu - poručuje čačanska navijačka ekipa, jedna od najoriginalnijih u prvoj fazi Evrobasketa.
(novosti)
Pogledaj vesti o: Košarka
Nastavak na Nezavisne Novine...
SKANDALOZNA ODLUKA TURAKA POGODILA SRBE: Zabranili šajkače, ne dozvoljavaju našim navijačima da nose nacionalna obeležja
Izvor: Kurir, 10.Sep.2017
Najvatrenijim pristalicama košarkaške reprezentacije Srbije,četvorci iz Čačka sa potpisom na zastavi “Alvadžinica Solid”, organizator Evropskog prvenstva zabranio je da na utakmicama tima selektora Đorđevića nose šajkače!






