Izvor: Nezavisne Novine, 15.Jun.2015, 22:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Teodosić: Slabiji smo nego na SP
Bilo koje rešenje da se postigne na relaciji FIBA - ABA liga - Košarkaški savez Srbije mora da bude isključivo u korist reprezentacije koja ne sme da trpi zbog tog spora, kaže srpski reprezentativac Miloš Teodosić.
Kapiten reprezentacije Srbije i najbolji plejmejker Evrope svjestan je velikih očekivanja srpske javnosti od "orlova" na Evropskom prvenstvu 2015.
"Drugim mestom na Svetskom prvenstvu sebi >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << smo napravili pritisak što je i dobro, jer imamo sjajnu ekipu koja je spremna za izazov i da ponovi uspeh. Naredna dva i po meseca nas čeka ozbiljan i naporan rad, najvažnije je da svi budemo i ostanemo zdravi", kaže Teodosić za Blic.
On bi trebalo da dobije kapitensku traku koju je do sada nosio Nenad Krstić.
"Nadao sam se i očekivao da će Krstić da se predomisli i igra još koju godinu, ali, eto, njegovim odlaskom ja sam ga nasledio na mestu kapitena. Traka je velika čast i odgovornost, ali suštinski time se ništa bitno neće promeniti u mom odnosu prema reprezentaciji", rekao je Teodosić i dodao da na EP idu slabiji nego što su bili na SP: "Sigurno je da smo slabiji zbog toga što Krstić ne igra i moramo naći način za adekvatnu zamenu. S druge strane, mene raduje da je većina nosilaca igre u reprezentaciji imala sjajnu sezonu u svojim timovima, tako da s održavanjem te forme imamo razloga za optimizam, a svakako smo zreliji nego pre dve godine".
Kao najtežeg protivnika na EP naveo je Španiju.
"Španci, bez obzira na to što će biti oslabljeni. Možda i nije loše što imamo jaču grupu jer i sa drugim ili eventualnim trećim mestom u nastavku nas ne može očekivati jači protivnik od konkurenata u grupi. Najpre da vidimo ko će u kakvom sastavu doći pa ćemo ih potpuno skenirati", završio je plejmejker.
Nastavak na Nezavisne Novine...










