Tabaković: Kampanja bez fer-pleja

Izvor: RTS, 28.Apr.2012, 14:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tabaković: Kampanja bez fer-pleja

Značaj fer-plej je veliki, ali to se nije pokazalo u „izbornoj utakmici", rekla kandidatkinja koalicije "Pokrenimo Srbiju" za premijera Jorgovanka Tabaković.

Kandidat koalicije "Pokrenimo Srbiju" za premijera Jorgovanka Tabaković ocenila je, na otvaranju renoviranog košarkaškog terena na Labudovom brdu, da je značaj fer-pleja veliki, iako se to, kako tvrdi, nije pokazalo u "izbornoj utakmici".

Tabakovićeva je istakla da deca i omladina, na košarkaškom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << terenu, treba da se sklone sa ulice i nauče fer-pleju i poštovanju pravila igre.

"Da li ima više dokaza koliko nam je to potrebno od nepoštovanja pravila igre u ovoj izbornoj kampanji? Ali, onaj ko nema rezultate i ko nema čime da se pohvali, a to je vlast, nepoštenim i nefer načinima pokušava na neki način da diskredituje svoju konkurenciju", ocenila je Tabakovićeva.

Prema njenim rečima, o neodgovornosti vlasti govori i podatak da je 25 odsto građana nezaposleno, više od 20 odsto siromašno, a da su teren izgradili građani od svog novca, iako je to trebalo da učini država.

"Oni koji pričaju da se bore protiv nezaposlenosti i siromaštva, rade apsolutno suprotno, povećavajući i cifre nezaposlenih i siromaštva, ali i pokazuju koliko su neodgovorni prema mladim generacijama", smatra Tabakovićeva.

Aktuelna vlast, kazala je ona, u najsiromašnijim opštinama gradi hale i bezene, jer na taj način "kroz zloupotrebu javnih nabavki može u džep da se stavi koji dinar, a uopšte je ne zanima da li roditelji mogu da kupe ulaznicu za bazen".

"Morate da priznate da to nisu retki slučajevi da smo po broju samoubistava izuzetno visoko rangirani i da depresija o kojoj niko neće da govori zahvata mnoge ljude, upravo zato što su im ubili svaku nadu", rekla je Tabakovićeva.

Ona je dodala i da su ona i lider SNS Tomislav Nikolić juče razgovarali sa investitorima iz SAD, Azije i Evropske unije, koji, kako tvrdi, žele s naprednjacima i pre izbora 6. maja da razgovaraju o budućnosti i ulaganjima u Srbiju.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.