Svetski kup: Čaviću bronza, Šorak peti

Izvor: Sportski Žurnal, 19.Avg.2011, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentativac Srbije Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na Svetskom kupu u Moskvi. On je deonicu preplivao u vremenu 23,28 sekundi. Zlato je pripalo Australijancu Džefu Hjudžilu sa 22,36, a srebro Rusu Jevgeniju Korotiškinu sa 23,26 sekundi.

Stefan Šorak bio je peti u finalu discipline 400 metara slobodnim stilom. On je ovu deonicu isplivao u vremenu 3:46,54 minuta. Prvo mesto pripalo je Nemcu Polu Bidermanu – 3:40,40, ispred dvojice Rusa Nikite Lobinceva (3:43,02) i Denisa Garanina – 3:44,83.
Velimir Stjepanović zauzeo je šesto mesto u disciplini 200 metara leptir stilom. On je deonicu preplivao za 1:57,06 minuta. Prvi je na cilju bio Japanac Hidemasa Sano u vremenu 1:51,62, ispred Južnoafrikanca Čada Le Kloa (1:51,95) i Amerikanca Majkla Felpsa – 1:53,24 minuta.
Miroslava Najdanovski zauzela je sedmo mesto u finalu trke na 50 metara slobodno na Svetskom kupu u Moskvi. Ona je ovu deonicu preplivala za 25,21 sekundu. Prva je bila Šveđanka Tereza Alshamar u vremenu 24,27 sekundi, ispred Amerikanke Elison Šmit (24,74) i Nemice Danijele Šrajber (24,83).
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Večiti derbi

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.