
Izvor: B92, 23.Nov.2022, 18:28
Srbija ima novog koordinatora mlađih kategorija
Košarkaški savez Srbije (KSS) imenovao je Aleksandra Bućana za novog koordinatora mlađih muških selekcija.
Bućan (49) je 2006. godine sa reprezentacijom Srbije i Crne Gore u uzrastu do 16 godina osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu, 2014. godine je sa Srbijom došao do srebra u kategoriji do 18 godina, a prvak Evrope je u istoj kategoriji postao četiri godine kasnije.
U Partizanu je radio kao pomoćni trener prvog tima i kao koordinator omladinskog pogona. On >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je takođe bio trener mlađih kategorija Lavova i Vizure.
U trenerskoj karijeri vodio je ekipe Napretka, Železničara iz Inđije, Tamiša, Radničkog iz Kragujevca i vršački Svislajon.
Od 2007. do 2010. godine bio je selektor reprezentacije Indije. ;Vodio je i selekcije Srbije do 19 i 20 godina.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Košarka