Sjajne partije Savanovića i Milosavljevića

Izvor: MVP.rs, 20.Okt.2015, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajne partije Savanovića i Milosavljevića

Proteklog vikenda vodile su se košarkaške bitke širom Nemačke.

Duško Savanović i Dragan Milosavljević odigrali su zapažene role u pobedama svojih timova. Bivši srpski reprezentativac Savanović je sa 17 postignutih poena bio jedan od najboljih u redovima Bajern Minhena u pobedi nad Miteldojčerom rezultatom 92:84. Bavarci su od samog početka održavali rezultatsku prednost, a najefikasniji >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << igrači na meču bili su Kej Si Rivers sa 22 i Dion Tompson sa dva poena manje. Na drugoj strani, u poraženoj ekipi istako se Kris Otul sa 19 pogodaka. IOvaj meč je po rasporedu trebalo da bude odigran u osmom kolu, kao i duel izmedu Albe i Braunšvajga, ali je zbog zgusnutog rasporeda u evrokupovima izvedena mala rokada.

Berlinska Alba ni posle pet odigranih utakmica ne zna za poraz, a svojim sjajnim igrama izdvaja se Dragan Milosavljević. Srpski bek je bio najzaslužniji za pobedu od 83:72 nad Braunšvajgom, postigavši 19 poena, uz sedam skokova, tri asistencije, ali i šest izgubljenih lopti. Uz njega, istakao se i Krešimir Lončar sa 11 poena, pet skokova i četiri asistencije. Što se Braunšvajga tiče, ni odlične partije Kitona Granta (22p) i Derika Nidhema (20p) nisu bile dovoljne da se ozbiljnije pripreti Albi.

Košarkaši Oldenburga uspeli su da sjajnom igrom u poslednjoj deonici stignu do trećeg ovosezonskog trijumfa. Na strani je savladan Ludvigzburg sa 88:82, a kao centralna figura meča istakao se Riki Polding sa 19 poena, pet skokova i tri asistencije. Dobru podršku imao je i od strane Nemanje Aleksandrova, koji je meč završio sa devet postignutih poena. Plej Ludvigzburga, Mustafa Šakur, bio je najefikasniji u poraženom timu sa 16 poena.

Takmičenje u Bundesligi nastavlja se sledećeg vikenda, kada su na porogramu susreti šestog kola.

Rezultati četvrtog kola:

Frankfurt - Tibingen 92:64 (Nađfeji 6p)

Bajrojt - Miteldojčer 82:77

Finiks Hagen - Gizen 86:83

Ludvigzburg - Oldenburg 82:88 (Aleksandrov 9p)

Getingen - Brose Baskets 63:87

Telekom Bon - Bremerhafen 70:65

Merlins - Ulm 99:90

Braunšvajg - Vircburg (odloženo)

Alba - Bajern Minhen (15. novembar)

Rezultati osmog kola:

Alba - Braunšvajg 83:72 (Milosavljević 19p, 7sk, 3as, 6il)

Bajern Minhen - Miteldojčer 92:84 (Savanović 17p; Micić nije ulazio u igru)





Tabela:


1. Alba 5/0

2. Vircburg 3/0

3. Ludvigzburg 3/1

4. Telekom Bon 3/1

5 Bajern Minhen 3/1

6. Brose Baskets 3/1

7. Oldenburg 3/1

8. Finiks Hagen 2/2

9. Frankfurt 2/2

10. Merlins 2/2

11. Ulm 2/3

12. Braunšvajg 1/3

13. Gizen 1/3

14. Bremerhafen 1/3

15. Tibingen 1/3

16. Getingen 1/3

17. Bajrojt 1/3

18. Miteldojčer 0/5

(foto: FC Bayern Basketball / Facebook)

Nastavak na MVP.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.