Izvor: Blic, 28.Avg.2012, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šampioni sveta u basketu: Hvala ministarki, sada neka nam pomogne
Članovi košarkaške reprezentacije Srbije koja je u basketu "tri na tri" osvojili titulu šampiona sveta zahvalili su ministarki sporta Alisi Marić na čestitkama i zatražili da im pomogne u pripremama za Olimpijske igre u Riju 2016. godine.
"Očekujemo da ćete zajedno sa nacionalnim Olimpijskim komitetom, Košarkaškim savezom Srbije i Košarkaškim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << savezom Vojvodine obezbediti sve neophodne uslove kako bi ovaj novi olimpijski sport kod nas dobio svoj zasluženi status i dostojno predstavljao zemlju na narednim takmičenjima i pre Olimpijskih igara u Riju", navodi se u saopštenju.
Srpski tim u sastavu Marko Savić, Dušan Domović-Bulut, Marko Ždero i Milan Bošković u finalu šampionata sveta u Atini, posle neverovatne završnice, bio je bolji od reprezentacije Francuske sa 16:13.
Povezane vesti: Drugari sa basketa na Limanu osvojili Svetsko prvenstvo Igrali basket u Novom Sadu pa stigli do titule prvaka sveta




