Izvor: Sportske.net, 07.Jun.2015, 21:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SL - Šampion trenirao za finale
Košarkaški klub Partizan NIS lako je izašao na kraj sa Metalcem u prvoj polufinalnoj utakmici plej-of serije domaće Superlige.
Trinaestostruki uzastopni šampion Srbije stigao je do vođstva u polufinalnoj seriji plej-ofa domaće Superlige nakon što je u nedelju lako izašao na kraj sa ekipom Metalca.
Partizan NIS je pred oko 2.000 ljubitelja košarke u "Pioniru" savladao ekipu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << iz Valjeva rezultatom 86:66 (31:20, 15:8, 22:15, 18:23) čime je stigao do prednosti u polufinalnoj seriji koja se igra na dve dobijene utakmice.
Crno-beli su tokom 40 minuta diminirali u svim segmentima igre pa je već posle prvog poluvremena bilo jasno da Metalac nema šta da traži u "Pioniru".
Predoviđeni šuteski raspoloženim Mihajlom Andrićem crno-beli su konstantno održavali visoku prednost koja je u jednom trenutku dostigla maksimalnih 25 poena razlike.
Takvo stanje na terenu Duško Vujošević je iskoristio da odmori nosioce igre i poštedi ih većih napora pred revanš meč koji će za dva dana biti odigran u Valjevu.
Najefikasniji u domaćem timu bio je Mihajlo Andrić sa 19 poena, 6 skokova i 3 asistencije, a pratili su ga Nikola Milutinov (16 pts, 10 sk), Milan Mačvan (16 pts, 8 sk) i Aleksandar Pavlović (11 pts, 3 sk).
Na drugoj strani istakao se Nikola Malešević sa 19 poena i 8 skokova, a samo je još Đorđe Majstorović postigao dvocifren broj poena (10) u ekipi Vlade Đokića.
Revanš utakmica na programu je u utorak od 18 časova u Valjevu.
Pogledaj vesti o: Partizan
(VIDEO) DALEKOMETNA PALJBA: Pogledajte trojkaški obračun Marinkovića i Mačvana
Izvor: Kurir, 08.Jun.2015, 13:49
Sve se dešavalo pred prvi meč polufinala plej - ofa između Partizana i Metalca..Košarkaši Partizana savladali su ekipu Metalca u Pioniru (86:66) u prvom meču polufinalne serije plej-ofa Superlige Srbije...Dok su se spremali za početak utakmice, videli smo i šutersko nadmetanje između Milana...









