Pau Gasol propušta SP u Turskoj!

Izvor: B92, 01.Jun.2010, 16:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pau Gasol propušta SP u Turskoj!

Košarkaš Lejkersa Pau Gasol saopštio je da neće igrati za reprezentaciju Španije na SP u Turskoj posle saveta lekara da se odmori nakon naporne sezone.

Gasol je u izjavi za svoj sajt rekao da ga "trenutne okolnosti sprečavaju da učestvuje na SP".

Košarkaš Los Anđeles Lejkersa istakao je da je razgovarao sa američkim i španskim specijalistima, pre nego što je obavestio Košarkaški savez Španije i selektora Serđa Skariola da neće igrati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Svetskom Prvenstvu.

"Zaključili smo da bi posle duge sezone u NBA ligi, u kojoj sam igrao na visokom nivou, za mene bilo fizički teško da učestvujem na Svetskom prvenstvu. Ove godine sam doživeo dve teške povrede mišića, prvi put u karijeri, i verujem da je sada vreme da se odmorim", naveo je Gasol.

Gasol je na prošlom Svetskom prvenstvu u Japanu, 2006. godine, predvodio Španiju do šampionske titule i tada je proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP).

Na Svetskom prvenstvu u Turskoj, od 28. avgusta, do 12. septembra, Španija će igrati u Grupi D sa selekcijama Francuske, Novog Zelanda, Litvanije, Libana i Kanade.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.