Izvor: Blic, 14.Maj.2008, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan preslišao "pantere" za prvo mesto na tabeli

U zaostaloj utakmici prvog kola Svislajon košarkaške lige ekipa Partizana savladala je FMP Železnik rezultatom 98:86 (20:25, 30:23, 23:17, 25:21).

FMP je u večerašnjem duelu bio ravnopravan rival crno belima samo u prvom poluvremenu, ali je pogodak Miltona Palaio uz zvuk sirene na isteku druge četvrtine doneo Partizanu prednost od 50:48.

Od tada pa do kraja meča nije bilo gotovo nikakve rezultatske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << neizvesnosti pa su košarkaši Partizana lakše nego očekivano stigli do osme pobede u sezoni.

Porazom u dvorani "Pionir" FMP je čelnu poziciju prepustio upravo Partizanu, a "panterima" su pored osam pobeda stigli da večeras upišu i drugi poraz u ligi.

U pobedničkoj ekipi Nikola Peković postigao je 30 poena, Tripković je ubacio 25, dok je Milton Palasio zabeležio 15.

Ekipu FMP-a predvodio je Dragan Labović sa 23 poena, Zoran Erceg ubacio je 20, dok su dvocifreni bili Krstović (13) i Čović (11).

Crno bele u subotu očekuje i druga zaostala utakmica koju naš najuspešniji klub igra sa Lajonsima.