Izvor: JUGpress.com, 28.Nov.2022, 10:01

Novi poraz “Zdravlja”

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ na gostovanju u okviru 10. kola Prve košarkaške lige poraženi su od ekipe OKK „Beograda“ rezultatom 82:68 (22:20 23:10 29:19 19:19). Leskovčani su dobro počeli, nakon dva minuta igre imali i prednost od pet poena (2:7), ali domaći su preokrenuli rezultat u svoju korist (12:9 u 6. minutu). Do kraja četvrtine nijedna ekipa ne uspeva da se rezultatski „odlepi“ i na prvu pauzu se odlazi sa 22:20. U drugoj četvrtini OKK „Beograd“ uspeva >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << da ostvari blagu prednost (33:26 u 18. minutu), a na poluvreme se odlazi sa 34:30. Treće četvrtina će se ispostaviti kao ključna za konačni rezultat, jer su domaći u prvih tri minuta serijom 13:0 došli do nedostižne prednosti (46:30). Poslednju četvrtinu, u koju su ušli sa prednošću od 63:49 domaći su održavali do kraja i konačnih 82:68.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Gorbačov, Stojković 6 (5 asistencija), Gavrilović 3, Morgan 14, Petković, Radivojević, Stajić, Lampkin 10 (10 skokova), Škundrić 11 (11 skokova), Jovanović 2 (5 skokova), Jović 13, Stojanović 9.

Nakon 10. kola „Zdravlje“ ima skor od dve pobede i osam poraza. U narednom kolu u Leskovac dolazi ekipa „Mladosti“ iz Zemuna.