Novi Pazar preokretom do pobJede nad Dinamikom

Izvor: SandzakPress.net, 02.Dec.2019, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Novog Pazara savladali su večeras na svom parketu ekipu Dinamika sa 95:89 (19:24, 19:26, 29:20, 28:19), u utakmici devetog kola Košarkaške lige Srbije. Poslednje vodjstvo u prvom poluvremenu domaćin je zabeležio u osmom minutu pri rezultatu 17:16, Beogradjani su do odmora konstantno imali prednost, a u 21. minutu ostvarili su i maksimalnih plus 15, bilo je 38:53. U 25. minutu zbog druge tehničke je isključen traner Pazaraca Oliver Popović, a uprkos činjenici da je Dinamik >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << u 36. minutu vodio sa pet razlike (80:85), domaćin je u završnici bio sigurniji i stigao je do pobede. Najefikasniji u timu Novog Pazara bio je Aleksandar Todorović sa 34 poena, uz indeks uspešnosti 39, a istakli su se i Nikola Korać sa 18 poena i devet asistencija (indeks 25), te Milan Vulić sa 15 poena. Najbolji u gostujućem sastavu bio je Milan Pašajlić sa 26 poena, pratio ga je Akaj Mert sa 16, dok je Bojan Tomašević upisao 14 poena. Utakmicu u dvorani Pendik pratilo je oko 700 gledalaca. Dinamik i Novi Pazar drže četvrto i peto mesto na tabeli sa po šest pobeda i tri poraza. Pazar će u 10. kolu gostovati užičkoj Slobodi, a Dinamik će dočekati Vojvodinu iz Novog Sada.
Pogledaj vesti o: Košarka