Neočekivani poraz borskih košarkaša u Beloj Palanci

Izvor: Bor030.net, 04.Mar.2018, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaški KK“Bor-RTB“ izgubili su na gostovanju u Beloj Palanci protiv ekipe KK „Mladost Vesna“ rezultatom 82:78 (26:22, 23:17, 10:21, 23:18) u okviru 19. kola Prve muške regionalne lige „Istok“.

Ekipa iz Bele Palanke priredila je najveće iznenađenje u 19. kolu, pobedivši drugoplasiranu ekipu iz Bora. Koliko je ovo iznenađenje, govori i činjenica da su Belopalančani poslednji na tabeli MRL „Istok“, a pre ovog trijumfa imali su samo jednu >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << pobedu i to protiv „Jugbasketa“.

Prvo poluvreme pripalo je domaćinama, pa su na odmor otišli sa dvocifrenom prednošću od +10 poena. Nakon pauze usledio je odličan odgovor Borana i preokret toka meča, te je na kraju trećeg perioda igre rezultat bio +1 u korist gostiju. Ipak, tim sa juga zaigrao je bolje u poslednjoj četvrtini i rešio dilemu pobednika.

KK „Bor-RTB“ u narednom kolu dočekuje lidera tabele, ekipu KK „Rtanj“ iz Boljevca, te nam je sledeće nedelje zasigurno obezbeđen derbi spektakl.
Pogledaj vesti o: Košarka