Nedović nije teže povređen

Izvor: B92, 13.Avg.2013, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedović nije teže povređen

Plejmejker košarkaške reprezentacije Srbije Nemanja Nedović neće duže odsustvovati zbog povrede, potvrdio je Košarkaški savez Srbije.

Nedović se povredio na prijateljskoj utakmici sa Rusijom, u kojoj je naš tim došao do trijumfa sa 84:79. Radi se o povredi prepona.

Mladi igrač Golden Stejt Voriorsa u utorak pre podne je bio na pregledima, posle kojih je odmah počeo sa terapijama i saigračima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bi trebalo da se ponovo priključi za nekoliko dana.

Nedović je tokom drugog poluvremena utakmice zadobio manju povredu primicača leve noge. On već u utorak počinje sa terapijom i radiće individualno sa kondicionim trenerom do potpunog oporavka i povratka u pun trenažni proces“, saopštio je dr Dragan Radovanović, predsednik Medicinske komisije Košarkaškog saveza Srbije.

Zbog terapija i individualnih treninga, Nedović neće putovati na turnir u Antibu i ostaće u Beogradu da uz Miloša Teodosića radi sa kondicionim trenerom Ćosićem. Očekuje se da se Nedović priključi timskim treninzima po povratku ekipe iz Francuske.

Posle obavljenog konzilijarnog pregleda i konsultacija, konstatovano je da je povreda Vladimira Lučića sanirana. On će se u toku dana uključiti u pun trenažni proces i putovaće sa ekipom u Francusku.

Reprezentacija Srbije u sredu putuje na turnir u Antibu, gde će odigrati dve utakmice. U četvrtak se naš tim sastaje sa selekcijom Francuske, od 20.30, dok će u petak, u istom terminu, igrati protiv Gruzije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.