Izvor: B92, 13.Apr.2010, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Košarkaška utakmica bez faula
Utakmica prve italijanske košarkaške lige između Varezea i Napolija ostaće upamćena kao meč na kome nije dosuđen nijedan faul!
Vareze je slavio sa ubedljivih 120:57, što i nije neuobičajeno u utakmicama Napolija, pošto ekipa sa juga Italije svoje mečeve igra sa juniorima i u dosadašnjih 25 kola je doživela sve poraze. Ipak, za 40 minuta meča u zapisniku se nije našao ubeležen nijedan falu, a samim tim nije bilo ni slobodnih bacanja.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Ostaje nepoznato da li nije bilo kontakta između igrača ili je sudijski trio Đanluka Matioli, Alesandro Martolini i Saverio Lanzarini imao suviše blag kriterijum.
Napoli je na meču zabeležio izuzetno slab procenat šuta za dva poena – 34.9%, kao i za tri – 22.5%, dok je Vareze bio precizniji sa 64% šuta za dva i 42.1% za tri poena.
Napoli posle 25 odigranih utakmica ima koš razliku 1401:2954, što znači da u proseku mečeve gubi sa više od 60 poena razlike.













